Příměstské tábory

Příměstské tábory léto 2024

Sportovní a zážitkové příměstské tábory v Ústí nad Labem.

Přidej se k nám na tábor plný sportování, smíchu, poznávání a dobrodružství!

Během týdne tě čeká celodenní výlet do přírody, týmové hry, výtvarné dílny, exkurze do hasičské stanice ve Všebořicích, a nebo kurz první pomoci od Ústecké záchranné zdravotnické služby.

SPORTINGO FUN&SWIM

Sportingo fun&Roll

Na táboře FUN&SWIM se můžeš navíc těšit na aktivní program v plaveckém bazénu v areálu školy, kde budeme trávit čas nejen hrami, ale i plaveckým tréninkem. Celkem si v bazénu zaplaveš během tří táborových dní.

Na táboře FUN&ROLL tě čeká týden plný tréninku a zábavy na kolečkových bruslích. Naučíš se základy jízdy vpřed, zastavení a otočky a pokud už jsi na bruslích jako doma, máme pro tebe i nějaké ty frajerské tríčky.

Volný čas během odpočinku budeme navíc trávit na nově zrekonstruovaném hřišti přímo v areálu naší základny, Speciální školy Pod parkem, kde se budeme moci vyřádit na lezeckých prvcích, osvěžit se v mlhovišti a venkovních sprchách a odpoledne si můžeme udělat grilování u soukromého krbu přímo ve škole. 

Táborem tě jako vždy provede tým zkušených dospělých instruktorů a zdravotníků, kteří se o tebe budou celý týden s láskou starat.

Pro detailní program jednotlivých táborových dnů rolujte níže.

Pro koho je tábor určen

Tábor je určen pro aktivní kluky a holky od 6 do 15 let s kladným vztahem ke sportu a pohybovým aktivitám.

Kdy a kde tábor probíhá

Příměstské tábory Sportingo probíhají během celých letních prázdnin roku 2024, vždy od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00

Tábor FUN&SWIM probíhá v sedmi turnusech:
8. –
12. 7. | 15. – 19. 7. | 22. – 26. 7. | 29. 7. – 2. 8. | 5. – 9. 8. | 12. – 16. 8. | 19. – 23. 8. 2024

Tábor FUN&ROLL probíhá ve dvou turnusech:
8.
– 12. 7. 2024
5. – 9. 8. 2024

Program se koná převážně na Severní Terase a v okolí Ústí nad Labem. Základnu máme na Severní Terase ve Speciální základní škole a Praktické škole Pod Parkem v Ústí nad Labem, kam děti dovezete mezi 7:30 – 8:00 a vyzvednout si je můžete od 15:30 – 16:00. Setkání probíhá vždy u hlavního vchodu, kde máme stanoviště.

Kdo se bude dětem věnovat

Bezpečnost tábora je naší prioritou.
Tábor je obvykle veden pěti členným týmem. Ten je složen ze zkušených dospělých instruktorů, kterým jsou k ruce šikovní praktikanti, tedy mladiství od 15 – 18 let. Na každém táboře je vždy přítomen zdravotník. Naši zdravotníci jsou zkušení profesionálové s dlouholetými zkušenostmi s prací s dětmi i ošetřováním.
Děti v bazénu jsou vždy pod dohledem jak profesionálního plavčíka tak i instruktora.

DETAILNÍ PROGRAM TÁBORA

Pondělí

 • představení chodu tábora, rozdání triček
 • rozdělení do týmů, seznamovací aktivity
 • sportovní a kolektivní hry

Sportingo FUN&SWIM: 
seznámení s bazénem a jeho pravidly, volná zábava při hrách ve vodě 

Sportingo FUN&ROLL:
základní pravidla pohybu na bruslích, oblékání a první bruslo-trénink

První táborový den obvykle trávíme seznámením se, představením základních bezpečnostních pravidel a rozdělením dětí do týmů. V týmech budou děti trávit společně celý týden a proto si vybírají týmový název, pokřik a seznamují se mezi sebou a s instruktory. Po obědě nás již bude čekat program podle konceptu tábora. Ve volných chvílích si zahrajeme kolektivní hry nebo se půjdeme zchladit do venkovního mlhoviště, které je na soukromém pozemku školy a jen pro nás. 

Úterý

 • tvoření: výtvarné dílničky
 • sportovní aktivity: míčové hry, kolektivní hry

Druhý táborový den startujeme plní energie. Podle konceptu tábora nás čeká den plný plavání a nebo den plný bruslení.

Sportingo FUN&SWIM:
Při plaveckém tréninku se střídají dvě skupiny, menší děti a větší děti. Menší děti jdou na plavecký trénink jako první a plavou 1,5 hodiny. Po tréninku a svačince je čekají odpočinkové aktivity. Zatímco menší děti plavou, větší děti čekají výtvarné dílny, popřípadě venkovní hry. Po obědě se skupiny prohazují. U všech skupin plavání je přítomen i certifikovaný trenér plavání. Počítáme s tím, že dítě může být i neplavec, nebojte. 🙂 

Sportingo FUN&ROLL:
Při inline táboře děti opět rozdělujeme do dvou skupin, tentokrát podle úrovně bruslení. Začátečníky čeká seznámení s bruslením, základní pohyb na bruslích a bezpečnost, pokročilejší si procvičí techniky jízdy a brzdění. 

Středa

 • celodenní výlet: procházka, hry v lese, stavění domečků, odpočinek v přírodě

Jak známo, středa je obvykle krizový den a proto i my volíme střed týdne pro odpočinek. Společně vyrazíme do přírody, kde nás čeká nenáročná trasa, stavění domečků, povídání si a relax. 

Občerstvení bude zajištěno obědovým balíčkem, který děti od nás dostanou ráno do batůžku

Čtvrtek

 • sportovní aktivity: hry se švihadly, hra na ovečky a vlky, slepá bába
 • venkovní hřiště – volná zábava na lezeckých prvcích a v mlhovišti

Sportingo FUN&SWIM:
Ve čtvrtek nás opět čeká 1,5 hodiny tréninku plavání s trenéry během dopoledne pro menší děti a během odpoledne pro větší děti. Skupina, která neplave bude trávit čas společnými hrami venku na nově zrekonstruovaném interaktivním hřišti. 

Sportingo FUN&ROLL:
Z našich bruslařů už začínají být
profíci a proto je tento den chceme odměnit a vymyslíme pro ně nějaké super zábavné hry na kolečkových bruslích. S méně zkušenými ještě dolaďujeme techniku, aby mohli během pátku předvést rodičům svůj talent!

Pátek 

 • exkurze do hasičské stanice Všebořice NEBO
 • návštěva týmu záchranné zdravotnické služby přímo u nás s ukázkou sanitky a první pomoci
 • talentová soutěž na rozloučenou 

Poslední táborový den! Dopoledne nás čeká exkurze do Všebořické hasičské stanice s auty a povídáním o práci hasičů. Tato exkurze se bude po týdnu střídat s návštěvou záchranářů za záchranné zdravotnické služby ústeckého kraje, kteří přijedou přímo za námi do školy se sanitkou. Zdravotníci nám ukážou své vybavení a popovídají si s námi o základech první pomoci. 

Odpoledne většinou trávíme společnou talentovou soutěží, na které může každý z tábora zazářit. Po soutěži obvykle proběhne hodnocení týdne a poté děti velmi nerady odcházejí domů. 😀

Milí rodiče, scénář jednotlivých dnů je pouze informativního charakteru a může být ovlivněn počasím, nebo aktuální situací v týmu. Vyhrazujeme si proto možnost náplň jednotlivých dní měnit a upravovat.

Sportovní a fyzicky náročnější aktivity jsou vždy kombinovány s odpočinkem, výukovými a ukázkovými činnostmi. Aktivity jsou vedeny zkušenými pedagogy, kteří vždy vyhodnocují aktuální situaci a té přizpůsobují program tak, aby se děti na táboře cítily co nejlépe. 

Aktivity v jednotlivých dnech jsou přirozeně rozděleny obědovou pauzou, kdy je všem dětem poskytnut teplý oběd v prostorách školní jídelny.

KOLIK PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR STOJÍ A JAK HO ZAPLATIT

Cena příměstského tábora je při včasné rezervaci 2 650 Kč (do 30.4.2024). 

Běžná cena příměstského tábora je 2 950 Kč (od 1.5.2024).

Platbu za tábor je možné uskutečnit na základě vyplněné rezervace, a to jedním z následujících způsobů:

 • online platební kartou přímo v registračním systému, 
 • bankovním převodem na účet spolku č. 2002407700 / 2010 s označením platby dle pokynů v rezervačním systému.

Platbu je třeba učinit nejpozději do 30 dnů od registrace. V případě, že je registrace prováděna méně než 30 dní před začátkem tábora, je třeba ji provést neprodleně.

Sleva z ceny při více rezervacích
Pokud se chystáte provést více rezervací příměstského tábora (ať už sourozenců v rámci jednoho běhu nebo rezervaci více běhů), můžete využít slevu z aktuálně platné ceny příměstského tábora, a to v následujících výších: při dvou rezervacích je sleva ve výši 100.- Kč na každou z obou rezervací (tj. při včasné rezervaci 2 550 Kč), při třech a více rezervacích je sleva ve výši 250 Kč na každou rezervaci (tj. při včasné rezervaci 2 400 Kč).
Jak uplatnit slevu na více rezervací je uvedeno níže.

Rezervace příměstského tábora

Rezervace příměstského tábora probíhá v online rezervačním systému na záložce Rezervace

V rezervaci po výběru termínu příměstského tábora ze zobrazené nabídky budete v případě prvního přihlášení vyzváni k jednoduché zákaznické registraci do rezervačního systému vaším jménem, emailovou adresou a kontaktním telefonním číslem. Následně vyplníte ve formuláři nezbytné informace o účastníkovi tábora a jeho zákonném zástupci a kliknete na tlačítko rezervovat. Tím je vaše registrace na příměstský tábor vytvořena. Poté vám bude umožněno zaplatit cenu tábora online platební kartou přes platební bránu Stripe. Nebo, pokud tak neučiníte, Vám přijdou bezprostředně po rezervaci emailem informace s platebními údaji pro bankovní převod.

Proces plateb v případě více rezervací – platba zákaznickým kreditem
Speciální možností platby, která je výhodná zejména pokud plánujete učinit více rezervací, je tzv. platba “zákaznickým kreditem”. Zákaznický kredit je možné zakoupit přímo v administraci vaší registrace (záložka “kredit”), kde jsou v nabídce k zakoupení balíčky pro 2, 3 a 4 rezervace za zvýhodněnou cenu odpovídající stanoveným slevám z platné ceny tábora. Platba zákaznickým kreditem se vám při dokončení každé rezervace zobrazí jako jedna z možností úhrady ceny tábora a její realizace je okamžitá. 

Co je v ceně tábora

V ceně tábora je zahrnuto:
Pět dní sportovních, pohybových a dobrodružných aktivit dle programu tábora pro 1 dítě, pedagogický dozor po celou dobu trvání tábora, 4 krát dvouchodové menu na oběd, 1krát obědový balíček, odměny pro každého účastníka tábora, sociální a hygienické zázemí po celou dobu konání tábora.

Co není v ceně tábora

Doprava na místo srazu, případné úrazové připojištění dítěte, buřtíky nebo jiné potraviny na opékání při celodenním výletu.

Co s sebou na tábor?

Kopii kartičky pojištěnce, láhev na pití, sportovní obuv a oblečení, svačinu, plavky a ručník po celý týden.
Při variantě FUN&ROLL také kompletní inline výbavu: helmu, chrániče, brusle.

Kontaktní osoba

Máte jakýkoliv dotaz ohledně příměstského tábora? Neváhejte kontaktovat Mgr. Lenku Vorlovou, na emailu lenka@sportingo.cz nebo na telefonním čísle 606 885 436

Storno podmínky

 • V případě, že dítě na příměstský tábor nenastoupí bez předchozí omluvy, ztrácí nárok na vrácení celé platby/ceny tábora.
 • V případě nemoci znemožňující účast dítěte na táboře storno poplatky nebudou účtovány. Nemoc je třeba doložit lékařským potvrzeními
 • V případě onemocnění během účasti na táboře, které vynutí předčasné ukončení či přerušení účasti na táboře, se vrací poměrná část zaplacené ceny. 
 • V případě předčasného ukončení či přerušení účasti účastníka na táboře bez zavinění na straně organizátorů tábora nevzniká organizátorům tábora povinnost vrátit zaplacenou cenu, ani její poměrnou část. 
 • V případě, že přihlášený účastník tábora zruší svou přihlášku, ale on či jeho rodiče naleznou a doporučí náhradníka, který se přihlásí a uhradí plnou cenu tábora, nebudou původně přihlášenému účastníkovi účtovány žádné storno poplatky.
 • Pokud dojde ke splnění podmínek pro vrácení prokazatelně zaplacené ceny tábora (resp. její poměrné části), organizátoři tábora ji vrátí převodem na účet, z nějž byla částka zaplacena, a to do konce září 2023.

 Storno poplatky

 • Při zrušení účasti do 28 dnů před začátkem tábora nebude účastníkům účtován žádný storno poplatek a bude jim vrácena celá zaplacená cena tábora
 • Při zrušení účasti do 7 dnů před začátkem tábora bude účastníkům účtován storno poplatek ve výši 50% ze zaplacené ceny tábora
 • Při zrušení účasti 6 a méně dnů začátkem tábora nebo v případě nenastoupení tábora bude účastníkům účtován storno poplatek ve výši 80% ze zaplacené ceny tábora 
 • Při zrušení účasti v průběhu tábora bude účastníkům vráceno pouze stravné u zrušených dnů dle aktuální sazby (cca 100 Kč/den).

Hygienické a bezpečnostní informace

Naši zdravotníci jsou vždy certifikovaní zkušení profesionálové a zároveň pedagogové, bezpečnost je pro nás na prvním místě. Na bezpečnost vašich dětí dbáme vždy s maximálním úsilím. Při jakémkoli vážnějším poranění, nebo při nevolnosti  dítěte, nebo nekomfortu okamžitě informujeme rodiče. Přestože máme letité zkušenosti se sportovními tábory, zatím jsme měli na táboře opravdu minimum úrazů. Při aktivitách v bazénu na děti vždy dohlíží certifikovaný trenér plavání. 

Při registraci dítěte na příměstský tábor od vás požadujeme zaškrtnutí “Souhlas se zpracováním osobních údajů, který obsahuje i souhlas s ošetřením dítěte v případě akutního onemocnění či úrazu. S celým zněním souhlasu se můžete seznámit i zde.

Samozřejmostí je, že organizátor bude mít pro celé období konání táborů zajištěné pojištění odpovědnosti za škody.

Identifikační údaje organizátora příměstských táborů:

Sportingo z. s.
Koněvova 18, Ústí nad Labem 400 01
IČ: 68455003
Spisová značka: L 3044 vedená u Krajského soudu v Ústí nad Labem
ID datové schránky: nru7bjy
zastoupené: Tomášem Krejčím, předsedou spolku
info@sportingo.cz